25. januari, 2012 Reageren uitgeschakeld

Zondag gaat het over de opdracht (=Gods doel – zie Rom.8:29) om op Jezus te lijken. Hans Berends spreekt hier zondag over.  We lezen onder andere Johannes 13 vers 14-17:

14 Als ik, jullie Heer en jullie meester, je voeten gewassen heb, moet je ook elkaars voeten wassen. 15 Ik heb een voorbeeld gegeven; wat ik voor jullie heb gedaan, moeten jullie ook doen. 16 Waarachtig, ik verzeker jullie: een slaaf is niet meer dan zijn meester, en een afgezant niet meer dan wie hem zendt. 17 Je zult gelukkig zijn als je dit niet alleen begrijpt, maar er ook naar handelt.

Zelf schrijft Hans het volgende ter inleiding van zijn verhaal van zondag:

Op Jezus gaan lijken… moet dat dan? Jezus is een buitengewoon mens. Hij is God, die mens is geworden en 33 jaar op deze aarde heeft gewandeld. Hij leek precies op Zijn hemelse Vader. “Wie Mij gezien heeft, die heeft de Vader gezien”, zei Hij (Johannes 14: 9). Van tijd tot tijd stonden engelen Hem terzijde. Hij was zonder zonde geboren. Dat ben ik niet. Wie haalt het dan in zijn hoofd om van mij te vragen dat ik Hem zou moeten evenaren? Althans, dat ik dat zou moeten proberen? Ik ben toch God niet? Ik ben maar een gewoon aards mens. Ik doe mijn best, maar op Jezus gaan lijken?

Jezus in praktijk brengen. In Lucas 10 lezen we hoe Jezus de 72 leerlingen uitzendt met duidelijke instructies en in vers 16 laat Jezus zien dat de leerlingen hem vertegenwoordigen. “Als ze jullie afwijzen, dan wijzen ze mij af.”

Hoe gaan wij als volgelingen van Jezus, als zijn leerlingen hiermee om. Beseffen we wel goed hoe radicaal Jezus van ons vraagt om Hem te Doen!? We kunnen heel veel kennis vergaren en het allemaal heel goed weten en met de mond belijden, maar wat doen we nu werkelijk. Brengen we Jezus in praktijk. Het woordenboek omschrijft in praktijk brengen als: het toepassen, verwezenlijken. Als dat de betekenis is van in praktijk brengen, dan zouden we vóór al het andere Jezus in praktijk moeten brengen, moeten toepassen, moeten verwezenlijken. Je kunt het letterlijk zo opvatten dat je het hele wezen van Jezus doet en vertegenwoordigt door jou leven. En lees daar de tekst uit Johannes 7 vers 37 e.v. maar bij. Zonder de kracht van de Heilige Geest red je dit niet. Jezus is verheven en heeft de Heilige Geest gegeven om de taak die Hij ons geeft, door die kracht te kunnen doen.

En vers 17 van Johannes 13 begint met een belofte: “Je zult gelukkig zijn……”

Iedereen is van harte welkom! We starten om 11.00 uur; de koffie staat klaar vanaf 10,30 uur. Graag tot ziens.